obsługa budynków

usługi wysokościowe
malowanie na wysokości
prace na wysokościach montaż reklam
zlecenia wysokościowe

W ofercie prac wysokościowych naszej firmy wykonujemy kompleksowe naprawy oraz wymianę rynien, rur spustowych, obróbek blacharskich. Uszczelniamy połączenia rynnowe, czapy kominowe. Wymieniamy i konserwujemy pokrycia dachowe. W tym przypadku również pomocne i zasadne okazuje się zastosowanie technik linowych. Oprócz oczywistych względów bezpieczeństwa i ochrony przed upadkiem, prace na wysokości prowadzone w ten sposób zmniejszają koszty inwestycji i mogą być prowadzone na obiektach użytkowanych w różny sposób, czy zamieszkałych.

Instalujemy systemy odgromowe na dachach stromych na wszystkich typach pokryć wraz z pomiarami rezystancji. Współpracując z producentem elementów instalacyjnych korzystamy z bardzo wysokiej jakości produktów w dobrej cenie. Nasi elektrycy posiadają stosowne uprawnienia do wykonywania instalacji oraz pomiarów zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami. Doświadczenie zdobyte w trakcie realizacji projektów dla telefonii komórkowych pozwala nam wykonać prawidłowo o wiele mniejsze i mniej skomplikowane instalacje odgromowe na budynkach prywatnych.

Polecamy nasze usługi wszędzie tam, gdzie brak jest dostępu klasycznymi metodami, lub gdy są one nieekonomiczne. Malowanie z lin pozwala zaoszczędzić na kosztach dzierżawy pomostów, dźwigów czy rusztowań. Pracując na linach nie zasłaniamy zabytkowych elewacji oraz wydzierżawionych przez właścicieli obiektu pomieszczeń parteru np. dla celów usługowych.
Stosując techniki linowe, wykonujemy szybko i sprawnie poprawki malarskie po demontażach rusztowań na budynkach remontowanych oraz drobne prace naprawcze na elewacjach.
Na zdjęciach w naszej galerii m.in. malowanie fasady kamienicy przy ul. Grodzkiej w Krakowie pod czujnym okiem inżynierów Polskich Pracowni Konserwacji Zabytków oraz malowanie silosu dla Naftobudowy w nowopowstałej spalarni na terenie oczyszczalni w Płaszów.

Zbijamy uszkodzone tynki, gzymsy, zagrażające pieszym luźne cegły, ofasowania balkonów. W miarę możliwości odtwarzamy zniszczone fragmenty i zabezpieczamy przed wnikaniem wody. Wykonujemy zabezpieczenia luźnych fragmentów, zdobień przed odpadnięciem, montując siatki kotwione do muru w oparciu o materiały dostępne w ofercie firmy "Pajęczyna", producenta różnego rodzaju siatek ochronnych i ogrodzeniowych.
Naprawiamy uszkodzone fragmenty elewacji, ociepleń stosując materiały ogólnodostępne wiodących firm.

Powiększając ofertę usług wysokościowych w naszej firmie o prace elektryczne jesteśmy w stanie kompleksowo wykonać zlecenia wymagające połączeń elektrycznych. W naszej ekipie pracują elektrycy z uprawnieniami wykonawczymi i pomiarowymi, co znacznie przyspiesza proces projektowania i wykonywania instalacji pod zasilanie banerów świetlnych, kabli grzejnych czy wykonanie instalacji odgromowej. Połącznie koniecznej wiedzy, uprawnień, doświadczenia z technikami alpinistycznymi sprawia, że podejmujemy się zleceń nietypowych wynikających z tej kombinacji.